PEDAGOG I PSYCHOLOG

W roku szkolnym 2023/2024 osobą pełniącą funkcję pedagoga w naszej placówce jest Pani Marzena Czapelska, psychologa Pani Wiktoria Bańburska.

Gabinet pedagoga i psychologa zawsze jest otwarty dla uczniów i rodziców, którzy oczekują pomocy w rozwiązywaniu problemów.

A czym w szkole zajmuje się pedagog i psycholog?

Pedagog szkolny – to osoba zatrudniona w szkole w celu uzupełniania , pogłębiania i rozszerzania działalności dydaktyczno-wychowawczej prowadzonej przez nauczycieli.

Zadaniem psychologa jest wsparcie uczniów, a także pomoc w przypadku występowania różnych problemów czy trudności. Do jego gabinetu mogą się zgłosić uczniowie nie tylko w kwestiach bezpośrednio związanych ze szkołą. Mogą być to również problemy związane z kontaktami z rówieśnikami oraz sytuacjami domowymi.

Pedagog i psycholog – współpracują z nauczycielami, dyrekcją, rodzicami, instytucjami służącymi pomocą dziecku i rodzinie (np. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Policja, Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci itp.).

Ale głównym partnerem w pracy pedagoga i psychologa jest UCZEŃ!!!

Uczniu  zwróć się do pedagoga lub psychologa gdy:

• czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny,
  • nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem,
  • masz problemy rodzinne,
  • chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem,
  • chciałbyś pomóc innym, ale nie wiesz w jaki sposób,
  • masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić,
  • przyjdź z każdą sprawa, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

PRZYJDŹ,  PEDAGOG I PSYCHOLOG POSTARAJĄ SIĘ POMÓC.

Rodzicu zwróć się do pedagoga lub psychologa, gdy:

• niepokoi Cię zachowanie dziecka,
  • zauważasz u dziecka problemy w uczeniu się,
  • potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania,
  • masz pytania i nie wiesz do kogo zwrócić się po pomoc,
  • znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej.

ZAPRASZAMY,  POSTARAMY SIĘ POMÓC

GODZINY PRACY:

PEDAGOG:                                          PSYCHOLOG:

Poniedziałek:           8.30 – 12.30                        Poniedziałek:           8.30 – 13.00

Wtorek:                     8.30 – 12.30                        Czwartek:                 9.00 – 13.00

Środa:                       8.30 – 13.30                        Piątek:                    10.40 – 13.10

Czwartek:                 8.30 – 13.30

Piątek:                      8.30 – 12.30